2020 m. spalio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje išdalinti „Žvilgsnis į save 2019-2020“ – Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai. Tradicinį dvitėjės sijos metrą lygiomis dalimis pasidalino šie nugalėtojai:

Vertinimo komisija taip pat nusprendė papildomais diplomais – pagyrimais išskirti “Architektūros fondo” projektus su bendruomenėmis “ Beždžionių tiltas “, “ Ramybės oazė ” ir “ Paplūdimio erdvė “, o taip pat Vilniaus miesto savivaldybės ir vystytojų pastangomis besiformuojantį kvartalą “Paupys” (konkurse – “Arches” Paupio kiemai , “Architektūros linijos” gyvenamųjų namų kvartalas Paupyje ir “Ambraso architektų biuro” pramonės kvartalo konversija Paupyje )

Šiemet konkurse – net keli nauji dalykai: pirmą kartą kataloge publikuojami visi pateikti ir konkurso kriterijus atitikę darbai. O jų buvo nemažai – 58 autoriai ir architektų biurai pateikė 161 paraišką: 27 konkursinius darbus, 42 dar nerealizuotus projektus ir 92 realizacijas.

Architektų pateiktus darbus vertino tradiciškai iš užsienio architektų sudaryta žiuri: Xander Vermeulen Windsant (Olandija), Māra Ābele (Latvija) ir Kalle Komissarov (Estija). Konkurso kuratorė, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė apdovanojimų renginyje sakė, kad, nors įprasta manyti, kad taip siekiama maksimalaus objektyvumo, yra kita priežastis – „iš toliau, nežinant konteksto, galima įžvelgti mums nepastebimų projektų savybių, pažangių pasaulinių tendencijų atspindžių. Taip mes žvelgiame į save, bet – kitų akimis“.

Vertintojų komentarai:

Māra Ābele apie Nidos prieplaukos rekonstrukciją

Māra Ābele apie Vilkaviškio autobusų stotį

Kalle Komissarov apie ALIA rekonstrukciją

Kalle Komissarov apie apie Vainių rūmų rekonstrukciją “Senatorių pasažas”

Xander Vermeulen Windsant apie Laisvės alėjos rekonstrukciją

Xander Vermeulen Windsant apie kvartalą “Paupys” (diplomas)

Xander Vermeulen Winsant apie “Architektūros fondo” projektus (diplomas)

Pilną konkurso dalyvių darbų katalogą galima atsisiųsti čia.

2020 © LIETUVOS ARCHITEKTŲ SĄJUNGA. VISOS TEISĖS SAUGOMOS.
DIZAINAS: PRIM PRIM | SPRENDIMAS: RAIMUNDAS VEIKUTIS